Webster Vienna Private University

Webster Vienna je jediná súkromná univerzita vo Viedni, ktorá ponúka študentom po skončení štúdia americký titul. Univerzita ako člen siete univerzít Webster dáva svojim študentov možnosť študovať aj v zahraničí na ktoromkoľvek z kampusov Websteru nachádzajúcich sa v ôsmich krajinách. Webster má školské areály v Rakúsku, Číne, Ghane, Švajčiarsku, Thajsku, Holandsku, Spojenom kráľovstve a USA.

Univerzita je v Spojených štátoch akreditovaná pre vzdelávanie na vysokoškolskej aj magisterskej úrovni. Od roku 2001 má univerzita akreditáciu v Rakúskej akreditačnej rade ako rakúska súkromná univerzita. Všetky obchodné a riadiace programy v spoločnosti Webster Vienna sú navyše akreditované Akreditačnou radou pre obchodné školy a programy.

Prečo si vybrať Webster Vienna Private University?

  1. Poskytuje najmodernejšie vzdelávanie v oblasti obchodu a ekonómie.
  2. Poskytuje priestor pre rozvoj každého študenta v mlých triedach.
  3. Orientácia na získanie praktických skúseností.
  4. Medzinárodné prostredie.
  5. Orientácia na kvalitu, nie kvantitu.
  6. Nachádza sa v centre Viedne.

Študentskú skupinu tvorí viac ako 500 študentov zo 70 rôznych krajín. Asi 20% študentov pochádza priamo z Rakúska a 10% zo Spojených štátov. Areál v ktorom univerzita sídli má rôzne študentské organizácie vrátane študentskej asociácie študentov, diskusného tímu a mnoho športových a akademických klubov. Každý máj, absolventi bakalárskeho a magisterského štúdia, ukončia svoje vzdelanie tradičnou americkou promóciou, doplnenú o tradičné oblečenie aj s čiapkou. Každoročne sa na slávnostnom ceremoniáli zúčastňuje významný prednášajúci, ktorý pripravuje špeciálnu reč pre absolventov.

Študijné odbory

  • Bakalárske študijné odbory (AJ): BA in Management, BA in Management with emphasis in International Business, BA in Management with emphasis in Marketing, BSc in Business Administration, BA in International Relations, BA in Media Communications, BA in Psychology
  • Magisterské študijné odbory (AJ): Master in Business Administration, MSc in Finance, MSc in Marketing, MA in International Relations, MA in Psychology with emphasis in Counseling Psychology

Podmienky pre prijatie na štúdium

  • Dobré študijné výsledky z maturity (A-level). / Ukončené adekvátne bakalárske štúdium (6 semestrov, 180 ETC).
  • Certifikát z angličtiny, úroveň B2, napr. min IELTS 6.0+ alebo TOEFL.

Prihláška

Meno*

Priezvisko*

Email*

Telefón*

Vek pri nástupe

Navštevovaná škola a ročník

* - (povinné polia)

Kde Webster Vienna Private University vlastne je?

Ako to na Webster Vienna Private University vyzerá?