Stredné školy v Anglicku

Študuj strednú na vysokej úrovni

Páči sa ti spisovná britská angličtina, chutí ti čaj aj slanina a bol by si rád blízko svojho domova? Tak je pre teba stredná škola vo Veľkej Británii to pravé. Nachádzajú sa tu najlepšie školy v Európe ak nie na svete, takže z našej ponuky si určite vyberieš. Stredné školy v Anglicku ponúkajú voľný výber predmetov a študovať môžeš napríklad ekonomiku, matematiku, biológiu, fyziku, dejepis, anglickú literatúru, psychológiu, cudzie jazyky, ale aj fotografiu, grafiku, 3D dizajn, umelecké video alebo textílie.

Ďalšie skvelé benefity:

  • získaš skúsenosti na celý život
  • perfektne sa pripravíš pre štúdium na prestížnych univerzitách v Británii a vo svete
  • môžeš si vybrať dĺžku štúdia – 3 mesiace, pol rok, rok, viacročné
  • nastúpiť môžeš buď v januári alebo septembri od veku 13 rokov
  • spoznáš nové kultúry a získaš kamarátov z celého sveta
  • škola je výborne vybavená a ponúkne ti bohatý program mimoškolských aktivít
  • môžeš cestovať domov v čase školských prázdnin (výborné letecké spojenie)

Stredné školy v Anglicku ponúkajú tieto štúdijné programy:

Stredná škola v Anglicku – školský rok v zahraničí

Chceš zažiť na vlastnej koži britské vzdelávanie, spoznať britskú kultúru, zlepšiť si angličtinu a študovať len predmety, ktoré ťa bavia? Prečítaj si, ako vyzerá školský rok v Anglicku.

GCSE

Pokiaľ ťa láka kvalitné štúdium v angličtine už na základnej, potom program GCSE, s možným nástupom od 13-tich rokov, je práve pre teba. Štúdium sa končí skúškou General Certificate of Secondary Education (GCSE), ktorá je dôležitý krok pre štúdium ďalších programov A level, International Baccalaureate alebo University Foundation vo vyššom veku.

A level

Pokiaľ máš aspoň 16 rokov a máš jasnú predstavu o tom, čo by si chcel študovať na vysokej škole, je pre teba A level to pravé. Počas 2 rokov študuješ 3-4 predmety a štúdium ukončíš skúškou ekvivalentnou maturite, ktorá je podmienkou pre prijatie na univerzitu do Británie alebo aj inde vo svete.

International Baccalaureate (IB)

Ak patríš k nadaným študentom a máš aspoň 16 rokov, môžeš študovať medzinárodnú kvalifikáciu, ktorá ti otvorí dvere pre štúdium na najlepších univerzitách kdekoľvek vo svete.

University Foundation

Tento jedno-ročný program je tvoja miestenka pre kvalitné štúdium na univerzite v Británii, pokiaľ máš aspoň 16 rokov.

Chceš vedieť viac?

Meno*

Priezvisko*

Email*

Telefón*

Vek pri nástupe

* - (povinné polia)

Vyber si jednu z ponúkaných stredných škôl. Ak sa nevieš rozhodnúť, radi ti poradíme, ktorá sa podľa tvojich schopností a koníčkov k tebe hodí najviac.

O nás

V Cambridge Study sprostredkovávame zahraničné študijné pobyty. Prevedieme vás cestou za poznaním, skúsenosťami, lepším životom a spoločnosťou lepšou pre všetkých. Posielame vás do bezpečného a overeného prostredia a poradíme ako si to môže dovoliť každý na základe vlastných skúseností. viac

Paste your AdWords Remarketing code here NAPÍŠ NÁM SPRÁVU