Hague University of Applied Sciences Hague University of Applied Sciences

Hague University of Applied Sciences bola založená v septembri roku 1987 spojením 14 menších inštitúcií vyššieho vzdelávania v danom regióne. Hlavná budova školy sa nachádza iba pár kilometrov od centra mesta a je špecifická svojou polohou a vzhľadom – celý kampus sa nachádza na polostrove a je obklopený vodným kanálom. Na špecifickosti škole pridáva ešte fakt, že sa nachádza v meste spoločne s Medzinárodným súdnym dvorom OSN, ktoré je podľa tejto skutočnosti nazývané ‘City of Peace and Justice’.

Prečo si vybrať Hague University of Applied Sciences?

 1. Všetky poskytované kurzy kladú silný dôraz na medzinárodný kontext preberaných tém a zaoberajú sa interkulturnymi vzťahmi ich aktuálnosťou v dnešnom svete.
 2. Silná medzinárodná študentská základňa, ktorá podporuje medzinárodný dialóg a vzájomné poznanie jednotlivých kultúr medzi sebou navzájom.
 3. Haag ponúka bohatý kultúrny a nočný život, ktorý pozostáva z množstva barov, klubov a až 1,000 zaujímavých kultúrnych pamiatok a múzeí, ktoré stoja za to navštíviť.
 4. Športové centrum ponúka možnosť rozličných športov ako ako aj začlenenie sa do športových klubov.

 

Hague University of Applied Sciences je pokrokovou inštitúciou, ktorá si zakladá na moderných princípoch ako je inovácia a pokrok a ďalej taktiež na rozvoji talentu jednotlivca. Je tu široká ponuka bakalárskych a magisterských programov v angličtine. Absolventi tejto univerzity vychádzajú zo školy ako sebavedomí jedinci, ktorí sa neboja čeliť nástrahám dnešnej doby práve vďaka vysokej úrovni vzdelávania a inovatívnemu a profesionálnemu prístupu k výučbe.

Študijné odbory

Podmienky pre prijatie na štúdium

 • Ukončené predchádzajúce štúdium – dokončené stredoškolské/bakalárske štúdium zodpovedajúce holandským štandardom.
 • Preukázať sa zodpovedajúcimi jazykovými schopnosťami na úrovni B2 (IELTS, TOEFL, CAE/CPE – niektorí záujemci môžu podliehať výnimke, ktorá nemusí daný certifikát dokladať).
 • Prípadne môže byť požadovaný aj vstupný pohovor.

Ubytovanie

 • Škola nezabezpečuje, je nutné osloviť miestnu ubytovaciu organizáciu.
 • Na internáte, bez stravy, so spoločnou alebo samostatnou kúpeľňou.
 • 1-lôžkové a viac lôžkové izby.
 • Výber z rôznych typov ubytovania.
 • Izby od 350 Eur za mesiac.

Prihláška

Meno*

Priezvisko*

Email*

Telefón*

Vek pri nástupe

Navštevovaná škola a ročník

* - (povinné polia)

Kde Hague University of Applied Sciences vlastne je?

Ako to na Hague University of Applied Sciences vyzerá?