Fontys University of Applied Sciences Fontys University of Applied Sciences

Fontys University of Applied Sciences tvorí so svojimi 44.000 študentmi 2. najväčšiu univerzitu v Holandsku. Viac než 5.200 z celkového počtu tvoria zahraniční študenti, ktorí prichádzajú za vzdelaním z viac než 100 rôznych zemí sveta. 2. najväčšia univerzita v Holándsku kladie dôraz na osobný prístup vďaka malým neformálnym vzdelavacím skupinám s praktickým zameraním výučby, ktoré napomáhajú lešpiemu zapojeniu sa do pracovného procesu.

Univerzita má campusy v Eindhovene, Tillburgu a Venlo a ponúka. Fontys má dohody s viac ako 380 partnerskými inštitúciami vo viac ako 60 krajinách po celom svete čo umožňuje študentom rozšíriť si svoje vedomosti aj vrámci štúdijného pobytu v zahraničí. Univerzita asistuje s ubytovaním pre zahraničných študentov 1.ročníka a takisto pomáha s nájdením vhodnej pracovnej stáže (internshipu) vo firmách a organizáciách. Fontys je miesto pre každého, kto sa zaujíma o technológie, podnikanie a kreativitu. Mesto Eindhoven is takisto druhým najväčším Brainportom na svete (hneď po Silicon Valley), kde sídlia všetky dôležité hight-tech firmy vrátane domovskej spoločnosti Philips.

Prečo si vybrať Fontys University of Applied Sciences?

 1. Dôraz na osobný prístup vďaka malým neformálnym vzdelávacím skupinám.
 2. Kurzy sú zamerané na výučbu praktických schopností jednotlivých študentov, čo umožňuje študentovi rýchle zaradenie do pracovného procesu v akejkoľvek spoločnosti.
 3. Druhá najväčšia univerzita v krajine, ktorá má doma a vo svete značné meno.
 4. Vzdelávanie vo Fontys je vysoko individuálne a dáva študentovi možnosť vytvoriť si vlastný študijní plán na základe vlastných predstáv a priorít.

Študijné odbory

Podmienky pre prijatie na štúdium

 • Ukončené predchádzajúce štúdium – dokončené stredoškolské/bakalárske štúdium.
 • Certifikát z Aj na úrovni C1 (IELTS 6.0, TOEFL, TOEIC, CAE/CPE) – niektorí študenti môžu podliehať výnimke, kedy nie je nutné doložiť certifikát, viz oficiálne stránky).

Ubytovanie

 • Škola nezabezpečuje, je nutné osloviť miestnu ubytovaciu organizáciu.
 • Na internáte, bez stravy, so spoločnou alebo samostatnou kúpeľňou.
 • 1-lôžkové a viac lôžkové izby.
 • Výber z rôznych typov ubytovania.
 • Izby od 350 Eur za mesiac.

Prihláška

Meno*

Priezvisko*

Email*

Telefón*

Vek pri nástupe

Navštevovaná škola a ročník

* - (povinné polia)

Kde Fontys University of Applied Sciences vlastne je?

Ako to na Fontys University of Applied Sciences vyzerá?