Avans University of Applied Sciences Avans University of Applied Sciences

Avans University of Applied Sciences bola založená v januári roku 2004 spojením Hogeschool Brabant a Hogeschool ‘s-Hertogenbosch a je situovaná do troch miest v južnej časti Holandska. Avans University bola holandským časopisom Elsevier označená za najlepšiu univerzitu zameranú na aplikované vedy a to dokonca dva po sebe idúce roky.

Prečo si vybrať Avans University of Applied Sciences?

 1. Avans University bola najlepšie hodnotenou univerzitou v rebríčku spokojnosti študentov s úrovňou vyučovaných kurzov (the National Student Survey).
 2. Na univerzite funguje buddy systém, ktorý si kladie za cieľ spríjemniť a urýchliť proces aklimatizácie v novom prostredí.
 3. Avans University ponúka tím profesionálov, ktorí majú za úlohu podporiť a uľahčiť ako akademický, tak aj študentský (osobný) život v Holandsku.
 4. Avans University vyhrala dvakrát titul najlepšej univerzity zameranej na aplikované vedy (podľa časopisu Elsevier).
 5. Avans University bola najlepšie hodnotenou univerzitou v rebríčku spokojnosti študentov s úrovňou vyučovaných kurzov (the National Student Survey).

 


Na Avans University študuje cez 20.000 študentov okolo 45 rôznych druhov kurzov, ktoré umožňujú študentom dosiahnuť znalosti a schopnosti, ktoré sú nevyhnutné pre ich budúcu kariéru. Avans University ponúka transparentné, diverzifikované, efektívne a k tomu všetkému inšpirujúce vedecko-technické zázemie ku štúdiu a práci, ktoré podporuje osobný rozvoj, výmenu názorov a vzájomnú spoluprácu medzi jednotlivými študentmi. Univerzita spolupracuje so širokou základňou externých organizácií a spoločností, ktoré umožňujú rozvoj aj inde než na akademickej pôde. Ako bonus v porovnaní s ostatnými univerzitami, zvíťazila Avans University v počte študentov, ktorí boli nadpriemerne spokojní s úrovňou vyučovaných kurzov.

Študijné odbory

Podmienky pre prijatie na štúdium

 • Ukončené predchádzajúce štúdium – dokončené stredoškolské štúdium zodpovedajúce holandským štandardom.
 • Preukázať sa zodpovedajúcimi jazykovými schopnosťami na úrovni C1 (Cambridge ESOL, IELTS, TOEFL,/CAE/CPE – niektorí záujemci môžu podliehať výnimke, ktorá nemusí daný certifikát dokladať).
 • Prípadne môže byť požadovaný aj vstupný pohovor.

Ubytovanie

 • Škola nezabezpečuje, je nutné osloviť miestnu ubytovaciu organizáciu.
 • Na internáte, bez stravy, so spoločnou alebo samostatnou kúpeľňou.
 • 1-lôžkové a viac lôžkové izby.
 • Výber z rôznych typov ubytovania.
 • Izby od 370 Eur za mesiac.

Prihláška

Meno*

Priezvisko*

Email*

Telefón*

Vek pri nástupe

Navštevovaná škola a ročník

* - (povinné polia)

Kde Avans University of Applied Sciences vlastne je?

Ako to na Avans University of Applied Sciences vyzerá?