Avans University of Applied Sciences Avans University of Applied Sciences

Avans University of Applied Sciences bola založená v januári roku 2004 spojením Hogeschool Brabant a Hogeschool ‘s-Hertogenbosch a je situovaná do troch miest v južnej časti Holandska. Avans University bola holandským časopisom Elsevier označená za najlepšiu univerzitu zameranú na aplikované vedy a to dokonca dva po sebe idúce roky.

Prečo si vybrať Avans University of Applied Sciences?

 1. Avans University bola najlepšie hodnotenou univerzitou v rebríčku spokojnosti študentov s úrovňou vyučovaných kurzov (the National Student Survey).
 2. Na univerzite funguje buddy systém, ktorý si kladie za cieľ spríjemniť a urýchliť proces aklimatizácie v novom prostredí.
 3. Avans University ponúka tím profesionálov, ktorí majú za úlohu podporiť a uľahčiť ako akademický, tak aj študentský (osobný) život v Holandsku.
 4. Avans University vyhrala dvakrát titul najlepšej univerzity zameranej na aplikované vedy (podľa časopisu Elsevier).
 5. Zamestnateľnosť absolventov Avans University je vynikajúca.

Na Avans University študuje cez 20.000 študentov okolo 45 rôznych druhov kurzov, ktoré umožňujú študentom dosiahnuť znalosti a schopnosti, ktoré sú nevyhnutné pre ich budúcu kariéru. Avans University ponúka transparentné, diverzifikované, efektívne a k tomu všetkému inšpirujúce vedecko-technické zázemie ku štúdiu a práci, ktoré podporuje osobný rozvoj, výmenu názorov a vzájomnú spoluprácu medzi jednotlivými študentmi. Univerzita spolupracuje so širokou základňou externých organizácií a spoločností, ktoré umožňujú rozvoj aj inde než na akademickej pôde. Ako bonus v porovnaní s ostatnými univerzitami, zvíťazila Avans University v počte študentov, ktorí boli nadpriemerne spokojní s úrovňou vyučovaných kurzov.

Študijné odbory

Podmienky pre prijatie na štúdium

 • Ukončené predchádzajúce štúdium – dokončené stredoškolské štúdium zodpovedajúce holandským štandardom.
 • Preukázať sa zodpovedajúcimi jazykovými schopnosťami na úrovni B2 (Cambridge ESOL, IELTS, TOEFL,/CAE/CPE – niektorí záujemci môžu podliehať výnimke, ktorá nemusí daný certifikát dokladať).
 • Prípadne môže byť požadovaný aj vstupný pohovor.

Ubytovanie

 • Škola nezabezpečuje, je nutné osloviť miestnu ubytovaciu organizáciu.
 • Na internáte, bez stravy, so spoločnou alebo samostatnou kúpeľňou.
 • 1-lôžkové a viac lôžkové izby.
 • Výber z rôznych typov ubytovania.
 • Izby od 370 Eur za mesiac.

Prihláška

Meno*

Priezvisko*

Email*

Telefón*

Vek pri nástupe

Navštevovaná škola a ročník

* - (povinné polia)

Kde Avans University of Applied Sciences vlastne je?

Ako to na Avans University of Applied Sciences vyzerá?