Saxion University of Applied Sciences Saxion University of Applied Sciences

Saxion University of Applied Sciences je jednou z najväčších univerzít zameraných na aplikované vedy v celom Holandsku. Má viac než 24.000 študentov a pýši sa dlhotrvajúcou tradíciou, ktorá začala už v roku 1875.

 

Prečo si vybrať Saxion University of Applied Sciences?

 1. Vysoká úroveň vzdelania, ktorá je tvorená veľkým množstvom kurzov rôznych úrovní v rozličných oboroch, zhrňujúc aj medzinárodné programy.
 2. Medzinárodné prostredie – študenti zo všetkých kútov sveta prichádzajú na Saxion University of Applied Sciences a podporujú miestny medzikultúrny dialóg.
 3. Sieť hosťujúcich rodín a Buddy systém – fungujúce systémy na podporu rýchleho zaradenia novo prichádzajúcich študentov do života v Holandsku (ako študijného tak osobného).

 


Saxion University sa skladá zo 4 kampusov situovaných v mestách na východe Holandska – Deventer, Enschede, Apeldoorn a Hengelo. Zámer univerzity je podporovať medzinárodné prostredie na svojej akademickej pôde, a preto ju navštevujú študenti z viac ako 55 krajín sveta. Toto multikultúrne prostredie je upevňované spoluprácou študentov v rámci jednotlivých kurzov a programov, vďaka čomu dochádza k rozvoju medzi kultúrnej vnímavosti a učeniu sa jeden od druhého. Škola sa ďalej pýši osobným prístupom a snahou o poskytnutie zázemia pre osobný rozvoj jednotlivých študentov.

Študijné odbory

Podmienky pre prijatie na štúdium

 • Študent musí preukázať vôľu, schopnosť a motiváciu úspešne splniť požadovaný kurz (životopis, motivační list).
 • Ukončené predchádzajúce štúdium – dokončené stredoškolské/bakalárske štúdium zodpovedajúce holandským štandardom s čo najlepšími výsledkami (maturitné vysvedčenie).
 • Preukázať sa zodpovedajúcimi jazykovými schopnosťami na úrovni C1 (Cambridge ESOL, IELTS, TOEFL,/CAE/CPE – niektorí záujemci môžu podliehať výnimke, ktorá nemusí daný certifikát dokladať).
 • Prípadne môže byť požadovaný aj vstupný pohovor.

Ubytovanie

 • Škola nezabezpečuje, je nutné osloviť miestnu ubytovaciu organizáciu.
 • Na internáte, bez stravy, so spoločnou alebo samostatnou kúpeľňou.
 • 1-lôžkové a viac lôžkové izby.
 • Výber z rôznych typov ubytovania.
 • Izby od 350 Eur za mesiac.

Prihláška

Meno*

Priezvisko*

Email*

Telefón*

Vek pri nástupe

Navštevovaná škola a ročník

* - (povinné polia)

]

Kde Saxion University of Applied Sciences vlastne je?

Ako to na Saxion University of Applied Sciences vyzerá?