Hanze University of Applied Sciences Hanze University of Applied Sciences

Hanze University Groningen bola založená v roku 1798 a patrí medzi najstaršie a najväčšie univerzity aplikovaných vied v severnom Holandsku. Hanze University Groningen je situovaná v meste Groningen. Z celkového počtu 190.000 obyvateľov mesta je každá štvrtá osoba študentom, čo dáva mestu štatút študentského mesta.

 

Prečo si vybrať Hanze University of Applied Sciences?

 1. Výhodou je umiestnenie univerzity, ktoré umožňuje rýchlo nadobudnúť pracovné skúsenosti a zaradiť sa úspešne na trhu práce.
 2. Druhé najlepšie študentské mesto v Holandsku (po Amsterdame, podľa výskumu z roku 2007). Gronien ponúka bohaté športové využitie, lacné ubytovanie a bohatý kultúrny život – múzea, divadla, festivaly populárnej hudby.
 3. Najlepšie hodnotený program Medzinárodný obchod a management v celom Holandsku (NVAO 2008).
 4. Gronigen je hodnotený ako najbezpečnejšie mesto v celom Holandsku – tzn. najviac chválené svojim obyvateľmi behom EU výskumov (júl 2007) – spokojnosť so zázemím, vybavenosťou mesta, bezpečným a príjemným prostredím, čistým vzduchom.

 

 

Univerzita má 24.000 študentov, ktorí študujú široké spektrum akreditovaných programov ako bakalárskych, tak magisterských. Hanze University Groningen sa zameriava na programy, ktoré kombinujú teoretické znalosti a praktické schopnosti. Cieľom týchto programov je aplikácia teoretických znalostí na prípadové štúdie, ktoré pomáhajú študentovi priblížiť problémy reálneho sveta. Univerzita sa ďalej pýši moderným športovým náčiním, ktoré študentom poskytuje.

Študijné odbory

Podmienky pre prijatie na štúdium

 • Ukončené predchádzjúce štúdium – dokončené stredoškolské/bakalárske štúdium zodpovedajúce holandským štandardom.
 • Preukázať sa zodpovedajúcimi jazykovými schopnosťami na úrovni C1 (Cambridge ESOL, IELTS, TOEFL,/CAE/CPE – niektorí záujemci môžu podliehať výnimke, ktorá nemusí daný certifikát dokladať).
 • Prípadne môže byť požadovaný aj vstupný pohovor.

Ubytovanie

 • Škola nezabezpečuje, je nutné osloviť miestnu ubytovaciu organizáciu.
 • Na internáte, bez stravy, so spoločnou alebo samostatnou kúpeľňou.
 • 1-lôžkové a viac lôžkové izby.
 • Výber z rôznych typov ubytovania.
 • Izby od 300 Eur za mesiac.

Prihláška

Meno*

Priezvisko*

Email*

Telefón*

Vek pri nástupe

Navštevovaná škola a ročník

* - (povinné polia)

]

Kde Hanze University of Applied Sciences vlastne je?

Ako to na Hanze University of Applied Sciences vyzerá?